НАКАЗ 04.09.2023 р. № 95 Про організацію харчування учнів у 2023/2024 навчальному році

Дата: 16 лютого о 11:15

Надвірнянська міська рада Івано-Франківської області

Молодківський ліцей

04.09.2023 р.                                     Молодків                                                  № 95

Про організацію харчування

учнів у 2023/2024 навчальному році

Керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», ст. 56 Закону України «Про освіту», ст. 20, 21 Закону України «Про повну загальну середню освіту», згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.2002 № 856 «Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах», відповідно до вимог Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 25.09.2020 № 2205, відповідно до наказу управління освіти Надвірнянської міської ради від 09. 01. 2023 р. № 04, із метою організації повноцінного харчування учнів окремих категорій,  якісного та безпечного харчування здобувачів освіти

1. Організувати харчування дітей з 02.10. 2023р.
      2. Затвердити перелік документації, необхідної для правильної та безперебійної роботи їдальні закладу освіти ( Додаток1)
      3. Неухильно дотримуватись вимог «Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України» від 24.03.2021 № 305, розділу VI. Забезпечення харчування Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 25.09.2020 № 2205 під час здійснення заходів з організації харчування здобувачів освіти.
      4. Затвердити графік щотижневої перевірки роботи їдальні закладу освіти (Додаток 2 ).
      5. Здійснювати дієвий контроль за створенням належних умов організації харчування здобувачів освіти
      6.  Здійснювати інформаційно-роз'яснювальну роботу (зокрема, з педагогами, батьками здобувачів освіти, персоналом шкільних їдалень, постачальниками послуг з організації харчування) щодо сучасних підходів до організації шкільного харчування, формування культури здорового харчування, впровадження у закладі освіти нових стандартів харчування.
      7. Призначити відповідальним за організацію харчування здобувачів освіти заступника директора з виховної роботи  Нікольського О.М.

8. Призначити відповідальною за організацію харчування дітей окремих пільгових категорій  соціального педагога Кисляк Г.Я.

9. Визначити, що облік здобувачів освіти,  які охоплені безоплатним харчуванням здійснюють класні керівники;

10. Зобов’язати класних керівників 1–11 класів:

1) повідомляти на початку дня про кількісний склад учнів, що харчуються, завідувачу  їдальнею

2) здійснювати облік дітей, охоплених безоплатним харчуванням, надавати достовірні відомості про них відповідальному за харчування в закладі освіти, не допускати факти невідповідності обліку відвідування здобувачами освіти занять в  класних журналах і табелях обліку харчування.

3) вчасно повідомляти  соціальному педагогу про наявність та категорії здобувачів освіти, які забезпечуються безоплатним харчуванням, станом на початок навчального року, а також із прибуттям нових здобувачів освіти окремих категорій.

11. Установити режим та графік харчування здобувачів освіти у такому порядку: (додаток 3)

учні 1-2 кл. – 9:25-9:50 год.

учні 3-4 кл. - 10:30-10:50 год.

учні 5-11 кл.-10:40-11:10; 11:55-12:05 год.

12. Для підтримання порядку під час прийому їжі призначати чергових учителів у їдальні у такому порядку: (додаток 4)

Чергові вчителі зобов’язані:

1) контролювати стан дисципліни в їдальні;

2) слідкувати за тим, щоб діти після їжі прибирали за собою посуд;

3) контролювати дотримання здобувачами освіти режиму та графіку харчування;

4) контролювати додержання дітьми правил особистої гігієни під час вживання готових страв;

13. Медичним сестрам Кисляк М.В. та Дричак Н.Ю.,

1) забезпечити щоденний контроль за організацією харчування.

2) здійснювати складання щоденних меню-розкладів на підставі примірних двотижневих меню. Щоденний меню-розклад повинен враховувати норми харчування; наявні продукти та продовольчу сировину і подаватися на затвердження директору школи.

Постійно

3)Здійснювати забір проб  готових продуктів харчування відповідно до вимог.

Постійно

4)Суворо дотримуватися норм закладки та виходу готової страви, технологію його приготування.

Постійно

5)Здійснювати контроль за температурним режимом використовуваних холодильників з відміткою в температурному листку.

Щодня

14. Працівники, які мають відношення до організації харчування дітей у ліцеї, повинні проходити обов’язкові медичні огляди відповідно до чинного законодавства.

15. Персональну відповідальність за безпеку і якість продуктів харчування та продовольчої сировини покладаю на себе та на постачальника послуг із харчування, приватного підприємця

16. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Директор ліцею                                                             Наталія ІВАСИК