Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 13 чоловік

Звіт директора за 2022-2023 р.

Дата: 7 серпня 2023 о 10:36
Автор: Івасик Н. М.

Звіт 2022/2023н.р.

Надвірнянська міська рада Івано-Франківської області

Молодківський ліцей

Звіт

директора Молодківського ліцею Івасик Н.М.

 за 2022/2023 навчальний рік

  1. Управління закладом

        У своїй роботі я керувалася Законом України «Про освіту», Законом України «Про  повну загальну середню освіту», статутом Молодківського ліцею,  посадовими обовязками, законодавством України, наказами МОН України, наказами і розпорядженнями Управління освіти Надвірнянської міської ради, іншими нормативними документами, що регламентують роботу директора навчального закладу.

       У 2022/2023 навчальному році педагогічний колектив вирішував низку питань з проблеми: «Розвиток творчих здібностей учнів шляхом особистісно орієнтованого навчання і виховання, позакласної і позашкільної роботи, виховання успішної особистості, громадянина, патріота своєї країни»

       Пріоритетними напрямками роботи були:

Продовження роботи з впровадження основних положень НУШ в початковій школі;

Впровадження положень НУШ у 5-х класах

- Організація  інклюзивного навчання дітей з особливими потребами (5-ті і 8-й класи);

- Впровадження принципу педагогіки партнерства, що грунтується на співпраці усіх учасників освітнього процесу та принципу дитиноцентризму;

-Створення умов для безпечного перебування в ліцеї всіх учасників освітнього процесу  та працівників в умовах воєнного стану;

- Створення умов для забезпечення безперервного вдосконалення фахової освіти і кваліфікації педагогічних працівників;

- Продовжити застосування нестандартних форм роботи з педагогами;

- Забезпечення умов для  соціального захисту дітей пільгових категорій та  для навчання і розвитку   обдарованих учнів;

- Продовження формування в учнів ключових компетентностей, необхідних сучасній людині для успішної життєдіяльності;

- Забезпечення системного  психолого-педагогічного  супроводу всіх учасників освітнього процесу;

- Забезпечення ефективної  взаємодії  з  громадськістю, з метою  розвитку учнівського самоврядування, залучення його до вирішення питань організації життєдіяльності школи;

- Створення умов для формування в учнів громадянської відповідальності, особистості, що поважає права людини, розуміє особисту відповідальність за долю держави, народу. Розуміє важливість громадянської участі у процесі вирішення різноманітних проблем місцевої громади;

- Продовження створення оптимальних санітарно-гігієнічних умов під час освітнього процесу;

- Покращення матеріальної  бази  ліцею, впровадження інформаційно-комунікаційних технології;

- Удосконалення форм і методів дистанційного, змішаного навчання.

-  Збереження мережі класів та контингенту учнів школи.

Управління закладом було спрямовано на здійснення державної політики в галузі «Освіта», упровадження Державних стандартів освіти, збереження кількісних і якісних параметрів мережі, створення належних умов для навчання й виховання учнів, удосконалення змісту освітнього процесу.

        У мої щоденні обовязки входили контроль за підготовкою і проведенням уроків, виховних заходів, налаштування учнів, учителів та технічних працівників на роботу, створення комфортних умов та підтримка здорового морально-психологічного клімату у закладі. Як керівник, я займалася обліком учнів, бланків свідоцтв та атестатів, похвальних листів та трудових книжок, а  також іншою документацією ( журналами, особовими справами, бібліотечним фондом, положеннями, інструкціями, виконанням річного плану та стратегії),  та зміцненням і покращенням  матеріально-технічної бази ліцею. Складала документи, що регулюють роботу ліцею, накази, інформаційні довідки про роботу закладу, статистичні та фінансові звіти. Займалася аналізом уроків, відповідала на листи та звернення батьків та  громадян. Це далеко не повний перелік зробленої роботи за рік, бо навчальний рік для директора закінчується 31 серпня і починається знову 01 вересня.

       Враховуючи сучасні вимоги, стиль мого керівництва демократичний дотримуюсь принципів партнерства відносин.

Адміністрацією постійно проводились консультації та спільно розглядалися питання з такими структурними підрозділами закладу, як Рада ліцею, Рада лідерів (учнівське самоврядування), батьківська Рада, профспілковий комітет .

Така співпраця сприяла розвитку всіх напрямків діяльності закладу освіти, та дозволила  покращити  матеріально-технічну базу школи.

  1. Структура і мережа  ліцею. Освітнє середовище

         Молодківський ліцей є комунальною власністю Надвірнянської міської ради. Управління та фінансування ліцею здійснюється Управлінням освіти Надвірнянської міської ради.

Ліцей розміщений у 3-х корпусах. Початкова школа розміщена у окремому корпусі.

       Територія ліцею охайна, чиста, відсутні нагромадження сміття та будівельних матеріалів, систематично проводиться прибирання території школи двірниками, періодично оглядається відповідальними особами. Територія закладу частково заасфальтована та освітлюється у вечірній та нічний час. Територія закладу огороджена та охороняється у нічний час сторожем.

У корпусі №2 (початкова школа) встановлена камера відео нагляду, що дозволяє краще прослідкувати за безпекою учнів, а також сприяє збереженню шкільного майна, зокрема майданчика зі штучним покриття. Але, нажаль, не завжди можливо забезпечити якісне підключення до мережі Інтернет, що  призводить до перебоїв в роботі камери.

       В закладі забезпечується комфортний повітряно-тепловий режим, належне освітлення, прибирання приміщень, облаштування та утримання вбиралень.

         Усі приміщення закладу освіти придатні для здійснення освітньої діяльності, використовується для потреб здобувачів освіти. На території закладу є зелені зони для прогулянок та проведення уроків під відкритим небом, квітники. Інтер’єр початкової школи є сучасним, комфортним та відповідає вимогам НУШ . Коридори ліцею не загромаджені, є вільний доступ до запасних евакуаційних виходів.

      У закладі 3 сучасних вбиральні у корпусі № I та у корпусі № II. Туалети облаштовані  індивідуальними кабінками та утримуються в належній чистоті. До всіх вбиралень проведена гаряча вода (працюють 2 бойлери), є рукомийники.

        У ліцеї відсутня кабінетна система. Кабінет  інформатики забезпечений (10+1) . Класні кімнати початкової школи 1-4-х класів НУШ (8 приміщень) забезпечені телевізорами, ноутбуками  є 2 принтера та 1 мультимедійна дошка. Протягом поточного навчального року за допомогою волонтерів замінено всі парти та стільці у корпусі I та корпусі III, де навчаються учні середньої та старшої школи. Також придбано 3 проектори, 3 полотна та 6 ноутбуків.

 Для проведення уроків фізичної культури є майданчик зі штучним покриттям, але потрібні:

- спортивні конструкції;

- бігова доріжка.

 -  спортивна зала

 Разом з тим, варто зазначити що:

- відсутні відеокамери спостереження у корпусах I і III, які б забезпечували зовнішній відео-нагляд та убезпечили від несанкціонованого проникнення на територію ліцею.

- територія біля II та III корпусів  потребує осучаснення та встановлення бруківки;

-  корпус № III потребує реконструкції, оскільки не вистачає приміщень для навчання, потрібна заміна підлоги,  покрівлі,  сучасний спортзал, актовий зал, потребує ремонту і укомплектування сучасним   обладнанням майстерня, ресурсна кімната та  їдальня. Відсутній внутрішній туалет у корпусі III;

- приміщення бібліотеки розміщено у окремій будівлі на віддалі від ліцею( 80-100м.), тому це створює незручності для учнів та вчителів. Цього року в бібліотеку придбано комп’ютер та підключено до мережі Інтернет

У Молодківському ліцеї забезпечується раціональне використання приміщень і комплектування мережі класів (з урахуванням чисельності здобувачів освіти, їх особливих освітніх потреб). Відповідно до ліцензійних умов, проєктна  потужність  закладу - 450 учнів. Загальна площа території 1,8 га, приміщень - 1498 м2. У школі функціонує 19 навчальних  класних кімнат, 1 ігрова кімната, 1  кімната для занять з ООП, шкільна їдальня на 40 посадкових місць ; 1 спортивна кімната,  1 бібліотека.

У 2022/2023 навчальному році на початок року у ліцеї  навчалося 340 учнів, на кінець року-339 учнів у 19 класах, з них для 18 учнів організовано індивідуальну форму навчання (екстернат) у звязку з їхнім постійним перебуванням за кордоном. Працювали 2 групи продовженого дня,  які відвідували 60 учнів  2-х та 3-х класів та група підготовки з короткотривалим перебуванням для дітей пятирічного  віку у кількості 24 дитини.  Для роботи ГПД та підготовчої групи було надано навчальні кабінети, усі  групи укомплектовані кваліфікованими педагогічними кадрами. Відповідає за роботу груп продовженого дня  та групи підготовки дітей пятирічного віку заступник директора з навчально-виховної роботи Демидюк Т.М.

Середня наповнюваність класів 17,8 учнів.

Наповнюваність класів станом на 07.06.2023р.:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Класів

Учнів

Класів

Учнів

Класів

Учнів

Класів

Учнів

Класів

Учнів

Класів

Учнів

Класів

Учнів

Класів

Учнів

Класів

Учнів

Класів

Учнів

Класів

Учнів

1

18

2

37

2

43

2

32

2

33

2

40

2

38

2

33

2

33

1

17

1

15

Можна відзначити, що показник мережі кількості учнів залишається стабільним, хоча середня наповнюваність класів зменшилася, що приводить до зменшення  педагогічного навантаження вчителів.

Структура  2022/2023 навчального року:

I семестр: з 01.09. по 31.12.2022р.

II семестр: з 23.01. по 07.06.2023р.

У I семестрі у зв’язку з безпековою ситуацією для учнів 1-4 класів було організовано двозмінне навчання, для учнів 5-11 класів було організовано  змішане  навчання. Учні 1-11 класів вчилися очно. У II семестрі  у  зв’язку з покращенням безпекової ситуації і відсутністю частих повітряних тривог усі учні 1-11 класів вчилися у звичному режимі, очно у одну зміну. Перерви для всіх учнів були скорочені до 10 хв. крім однієї – 20 хв. Для безпеки учнів і працівників у ліцеї  облаштовано 2 укриття, куди всі переміщалися під час повітряних тривог.  Якщо повітряні тривоги тривали досить довго і навчальний процес очно неможливо було проводити, то уроки в той день переходили у дистанційний режим навчання, після закінчення тривоги. Дистанційне навчання учнів у Молодківському ліцеї відбувалося на платформі classroom з використанням Google Meet.

Для учнів, які  не могли відвідувати ліцей у зв’язку з перебуванням за кордоном, були створені умови щодо здобуття ними освіти за індивідуальними навчальними планами й програмами відповідно до «Положення про інституційну форму здобуття загальної середньої освіти», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23.04.2019  № 536, тобто організовано навчання за екстернатною формою з використанням технологій і платформ дистанційного навчання.

Питання відвідування групи продовженого дня та перебування в ній дітей згідно з режимом дня організоване за заявами батьків  погоджено з ними.  Близько 20% вихованців час від часу були відсутні в групі без поважних причин або знаходились у групі неповний день.

        У новому навчальному році планується робота 2-х груп продовженого дня для учнів початкової школи. Групи будуть працювати, ураховуючи попередній досвід та безпекову ситуацію, буде продовжено роботу з батьками з питання розуміння важливості дотримання режиму дня та систематичного відвідування занять.

Безпечне та інклюзивне  освітнє середовище. Переважна більшість здобувачів освіти та їх батьки поінформовані закладом        освіти щодо безпечного використання мережі Інтернет. Систематично ведеться робота на годинах спілкування, уроках, батьківських зборах. По ліцею є покриття Wi-Fi, але відсутній доступ до мережі Інтернет у корпусі № III. Тому є негайна потреба щодо проведення мережевого Інтернету до усіх корпусів   закладу. Протягом 2022/2023р. до мережі Інтернет підключено   корпус № II та бібліотеку.

       У закладі освіти налагоджена система роботи з адаптації та інтеграції здобувачів освіти  до освітнього процесу.

  Напрацювання підходів до адаптації та інтеграції учнів ліцею до освітнього процесу закладу базується на принципах:

  • наступності ланок освіти,
  • залучення усіх учасників освітнього процесу ( учнів, батьків, педагогічних працівників) до адаптаційних заходів.

       Адаптації до освітнього процесу потребують:

  • учні 1-х, 5 – х, 10 класів, новоприбулі учні будь – яких класів,
  • учні з особливими освітніми потребами.
  • педагоги: при влаштуванні на роботу, під час змін в освіті (прийняття нового законодавства, освітніх стандартів, тощо).

       Адаптація складається із системи заходів (діагностика практичним психологом, співпраця педагогів між собою та батьками, налагодження доброзичливої атмосфери).

     Заклад забезпечує умови реалізації принципу наступності (співпраця педагогів, розгляд питань наступності на педрадах, залучення практичного психолога).  Вивчається думка батьків щодо умов адаптації та інтеграції дітей у закладі: вивчається думка дітей (настільки безпечно і комфортно вони почувають себе у школі). За результатами анкетування батьків по адаптації учнів у закладі освіти 74,6% стверджують що ніяких проблем не виникало, 19,1% - іноді було, 4,8% - переважно виникали, 1,4% - були проблеми з адаптацією.

     Заклад освіти сприяє адаптації педагогічних працівників до професійної діяльності. У закладі дотримуються прав педагогічних працівників (за анкетою - 80% - завжди, 20% - переважно дотримуються).

Молодківський ліцей планує та реалізує діяльність щодо запобігання будь-яким проявам дискримінації, булінгу для створення безпечного освітнього середовища. Головною метою закладу освіти є навчання дітей та дорослих безпечній взаємодії у освітньому процесі, а також захист дітей від насильства та зловживань з боку однолітків та дорослих (батьків, опікунів або працівників закладів освіти), для успішного налагодження таких відносин потрібна системність та спланованість. Таким чином, всі заходи, які проходять протягом навчального року, відповідають попередньо складеному плану виховної роботи та плану роботи закладу, вагома частина якого це саме антибулінгова політика. План заходів, спрямованих на запобігання проявам дискримінації та протидію булінгу (цькуванню) затверджений та оприлюднений. Передбачені планом заходи з батьками учнів щодо попередження булінгу проводяться регулярно; розроблений відповідний алгоритм дій.

     На офіційному сайті закладу  опубліковані:  План заходів спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькування) в закладі освіти, Порядок подання та розгляду (з дотримання конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти, Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування);  Правила поведінки здобувачів освіти. Всі документи у вільному доступі і здобувачі освіти з ними ознайомлені.

     Протягом 2022/2023 навчального року у ліцеї проводилася

з учнями:

  1. Бесіди протидії булінгу  та запобігання насильству серед дітей.
  2. Акція «16 днів проти насильства»
  3. Пам‘ятка «Стоп булінг!».

     Також учні взяли участь у анкетуванні та тренінгах які проводилось з метою виховання почуття толерантності у дітей, бути небайдужим до чужого горя; запобігання дитячому насиллю та виховання культури спілкування серед учнівської молоді;

 з вчителями:

- Поради для вчителя : «Як допомогти булеру?»

-  тренінг : «Булінг в освітньому середовищі : як розпізнати і як діяти».

з батьками:

  • Поради про порядок реагування та способи повідомлення про випадки булінгу (цькування) щодо дітей, заходи захисту та надання допомоги дітям.

Під час анкетування було виявлено, що переважна більшість учнів отримують інформацію про булінг від класних керівників, учителів та практичного психолога, а більшість педагогічних працівників стверджують, що в закладі проводяться профілактичні бесіди, тому дискримінації немає. Переважна більшість здобувачів освіти (87%) і педагогічних працівників (92%) вважають освітнє середовище безпечним і психологічно комфортним.

В закладі освіти забезпечено дотримання етичних норм, поваги до гідності, прав і свобод людини, визначеними правилами поведінки учасників   освітнього процесу, які оприлюднені на вебсайті закладу освіти, освітньому стенді в коридорі ліцею.

 Адміністрація та педагогічні працівники закладу освіти (100%) проходять навчання з протидії булінгу в закладі освіти, ознайомлені з нормативно - правовим документами щодо виявлення ознак булінгу, іншого насильства та запобігання йому. Заклад освіти залучає представників правоохоронних органів, інших фахівців з питань запобігання та протидії булінгу. Реалізовуються заходи із запобігання проявам дискримінації. Переважна більшість (94%) опитаних учнів почуваються у безпеці, перебуваючи в ліцеї, 80% педагогів стверджують, що задоволені освітнім середовищем та умовами праці в закладі освіти.

  Усі учасники освітнього процесу взаємодіють на засадах взаємоповаги. Педагогічні працівники та керівництво закладу  освіти організовують заходи із запобігання порушення правил поведінки (організоване чергування педагогічних працівників на перервах). Правила поведінки доступні учням (розміщені на інформаційних стендах). У ліцеї здійснюється аналіз причин відсутності учнів на уроках, результати узагальнюються та вживаються відповідні заходи. Випадків булінгу здобувачів освіти у ліцеї не зафіксовано. Про це свідчить відсутність записів в журналі обліку звернень громадян.

     У Молодківському ліцеї частково забезпечена архітектурна доступність території та будівлі для осіб з особливими освітніми потребами. Територія закладу дозволяє дітям з особливими освітніми потребами вільно переміщатися шкільним подвір’ям. Частково доступні приміщення школи: двері та пороги (висотою до 2-3 см) дозволяють вільно пересуватися першим поверхом школи та їдальнею. Обладнана спеціальна  кімната для занять з дітьми з ООП, але вона потребує ремонту(заміна підлоги) та облаштування спеціальними меблями та іншими засобами, згідно вимог для облаштування ресурсних кімнат. Заклад  освіти не обладнаний ліфтом та пандусами. Окрім того, відсутня спеціальна розмітка та вказівники для осіб з порушенням зору та слуху. Потрібно сказати, що на даний час у ліцеї немає маломобільних дітей та дітей з порушенням зору та слуху.

      В двох 5-х та 8-Б  класах організовано інклюзивне навчання для 3-х здобувачів освіти з ООП. У закладі освіти налагоджено співпрацю педагогічних працівників щодо навчання дітей з особливими освітніми потребами:  створено команди психолого-педагогічного супроводу, забезпечується корекційна спрямованість освітнього процесу на основі єдності, співпраці педагогічного колективу з сім’єю. Нажаль відсутні фахівці – сурдопедагог та логопед,  які потрібні для проведення  корекційних занять з дітьми з ООП.

      До розроблення індивідуальних програм розвитку залучаються батьки, заклад      освіти уразі потреби співпрацює з інклюзивно-ресурсним центром щодо психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами.

      Освітній процес відбувається за ІПР та забезпечується медико-соціальним та психолого-педагогічним супроводом.

      В інклюзивних класах вчителями - предметниками та асистентами створено атмосферу взаєморозуміння та взаємодопомоги.

      Здобувачі освіти не повинні відчувати себе відокремленими, саме тому виховний план закладу орієнтований на виховання сприйняття та привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав та благополуччя. Так, наприклад, щорічно заклад проводить заходи присвячені Тижню толерантності  та Тижню інклюзивної освіти.

      У ліцеї формуються наскрізні навички здорового способу життя та екологічно доцільної поведінки в здобувачів освіти в освітньому процесі. Проводяться  бесіди, годин спілкування з учнями, практикуються активні форми роботи: змагання,  Проведена акція «Ні наркоманії, алкоголізму та тютюнопалінню».

     Екологічна грамотність і здоровий спосіб життя формуються відразу засобами всіх навчальних предметів і є метою предмета. Прикладом сприятливого екологічного мікроклімату є пришкільна територія, де є багато насаджень кущів, дерев, клумби. А також щорічно проводиться перед великодня толока з прибирання території ліцею, у якій беруть участь усі учні, вчителі та працівники ліцею.

     Цього року створено «зелений клас» на свіжому повітрі, де проходять уроки у спекотні дні.

     В основному обладнання, засоби навчання сприяють формуванню ключових компетентностей та наскрізних умінь здобувачів освіти. Однак, потребують капітального ремонту та доукомплектування  шкільна майстерня обслуговуючої праці та трудового навчання,  навчальні кабінети та спортивна зала.

      У 2022/2023 навчальному році учні ліцею забезпечені підручниками на 80 %. Відсутні підручники для учнів 5-х класів НУШ (крім математики)

       Протягом року у бібліотеці були підготовлені різні тематичні  виставки та куток безпеки.  Бібліотекар бере активну участь у  семінарах шкільних бібліотекарів,  педагогічних радах, методичних засіданнях, психолого-педагогічних та науково-методичних семінарах.

         Бібліотекарем ведеться робота з поновлення фондів бібліотеки ліцею, покращення комплектування бібліотеки методичною, довідковою, енциклопедичною, художньою літературою, періодичними виданнями.

       Важливою ділянкою формування інформаційної культури учня є пропаганда бережливого ставлення до книжки. Тому пріоритетним напрямком діяльності бібліотеки та педагогічного колективу є формування в учнів дбайливого ставлення до підручників та навчальної книги.

       Більшість вчителів – класних керівників відповідально віднеслись до збереження навчальної літератури. В цілому підручники збережено добре, силами учнів відремонтовано більшість книжок.

       Протягом наступного року планується обладнати бібліотечно-інформаційний центр (медіатека), наявною довідковою літературою. Окрім того, необхідно осучаснити роботу бібліотеки як просвітницького центру для всіх вікових груп здобувачів освіти.

Безпека та охорона праці.

Щорічно у ліцеї проводяться навчання/інструктажі педагогічних працівників та учнів у рамках Всесвітнього дня цивільної захисту (травень). Цього року у зв’язку із загрозою агресії з боку РФ на початку навчального року були відпрацьовані дії по евакуації учнів і працівників до укриттів, проведений День ЦЗ  05.05.2023р. Проводилася навчальна евакуація учнів та педагогічного персоналу, виховні бесіди та інструктажі з дотримання техніки безпеки, поводження із вибуховими пристроями та небезпечними речовинами, навчання з одягання засобів індивідуального захисту на випадок радіаційної загрози.  Згідно з річним планом цивільного захисту усі заходи, що були заплановані, виконані.

     У закладі освіти проводилися інструктажі педагогічних працівників з питань надання першої домедичної допомоги, реагування на випадки травмування, або погіршення самопочуття здобувачів освіти та працівників під час освітнього процесу. Всі вчителі пройшли навчання надання домедичної допомоги проведене шкільною медсестрою. Педагогічні працівники проводять інструктажі  на початку навчальних занять (у кабінетах підвищеного ризику є правила поведінки під час навчальних занять). Учасники освітнього процесу дотримуються вимог  щодо охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки. Адміністрація закладу додатково  пройшла курсову підготовку з охорони праці і Цивільного Захисту.

     У закладі освіти розроблений алгоритм дій у разі нещасного випадку із учасниками освітнього процесу, за результатами всі вчителі його дотримуються. В інформаційних куточках розміщено правила поведінки в умовах надзвичайних ситуацій.

      На початку навчального року, напередодні канікул і святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності та цільові інструктажі перед початком екскурсії чи змагань. У ліцеї є необхідні журнали з усіх видів інструктажів з питань охорони праці. Розроблені заходи щодо попередження дитячого травматизму. Протягом цього навчального року нещасних випадків у ліцеї не було.

       З  виховною метою та попередження нещасних випадків у ліцеї були проведені такі заходи:

-З 14 по 18 листопада 2022р. у Молодківському ліцеї  долучитися до проведення Всеукраїнського Тижня безпеки дорожнього руху

- З 08 по 12.11. 2022р.- Тиждень безпеки життєдіяльності

З 25.11 по 09.12.2022р. – акція «16 днів проти насилля»

- 08.02.2023р. – День безпечного Інтернету

- З 24.04 по 28.04. 2023р. - Тиждень пожежної безпеки

- З 01.05. по 05.05.2023р. –Тиждень цивільного захисту

-05.05.2023р. – День цивільного захисту

03.05.2023р. учні ліцею взяли участь в онлайн тренінгу з протидії мінної безпеки, який організовано БО «Українська освітня платформа»  за підтримки UNICEF

Організація харчування.

        У зв’язку із відсутністю підприємця по наданню  послуг з харчування  та з неможливістю організації довізного харчування протягом 2022/2023 н.  р. у ліцеї їдальня не працювала, гаряче харчування було відсутнє. Станом на 07.09.2023 р. укладено договори на оренду приміщення кухні ліцею і надання послуг з харчування для здобувачів освіти у 2023/2024 навчальному році з новим  підприємцем. Підприємець  зареєстрований як оператор ринку виготовлення і переробки харчових продуктів.  Тому у 2023/2024 н. р. усі учні ліцею будуть забезпечені гарячим харчуванням відповідно до вимог НАССР.

Оцінювання: Здійснені рівні оцінювання створення освітнього середовища закладу на кінець 2022-2023 навчальний рік за вимогами:

- забезпечення комфортних і безпечних умов навчання та праці — достатній.

- створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації — достатній.

- формування інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору — переважно достатній.

  1. Кадрове забезпечення

        Молодківський ліцей забезпечений кадрами на 100%. У 2022/2023 навчальному році в ліцеї працювало 45 педагогічних працівників. (42 учителів, з них один за сумісництвом, практичний психолог, соціальний педагог, педагог організатор)

Якісний склад педагогічних працівників:

Вчитель – методист-1

Старший вчитель-18

Вчитель вищої категорії-8

Спеціаліст I категорії-8

Спеціаліст II категорії -6

Спеціаліст -4

        Кадровий склад педагогічного колективу  на початок нового  навчального  року  дає  впевненість  у  забезпеченні якісного освітнього процесу та буде спрямований на ефективне виконання завдань, які ставить держава  перед  системою повної загальної середньої  освіти.

  1. Забезпеченість обовязковою освітою.

       В основу діяльності педагогічного колективу Молодківського ліцею в 2022/2023 навчальному році були  покладені Конституція України, ЗУ «Про освіту», ЗУ «Про повну загальну середню освіту» та інші законодавчі акти в галузі освіти. Діяльність ліцею регламентується Статутом, Правилами внутрішнього розпорядку, двосторонньою колективною угодою між адміністрацією та профспілковим комітетом, Професійним стандартом за професіями «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти», «Вчитель закладу загальної середньої освіти», «Вчитель початкової освіти» від 23.12.2020р. № 2736. Відповідно до вказаних законодавчих актів, кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обовязковою. Всі учні ліцею внесені в алфавітну книгу, зареєстровані в базі даних ліцею, на кожного заведена особова справа. Здійснюється чіткий контроль за рухом учнів.

       Відповідно до постанови КМУ від 15.09.2021р. №957 «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти» було організовано інклюзивне навчання у трьох класах для учнів 5-х класів Вирстюка Володимира Володимировича та Грицьківа Андрія Івановича та для учениці 8-Б класу Турів Іванни Михайлівни.  Двом учням присвоєно 4-й рівень підтримки, одній-5-й рівень підтримки.

       З метою забезпечення доступу до освіти усім дітям, у зв’язку з введенням в Україні військового стану з 24.02.2022 р.,  у ліцеї було організоване навчання для 2-х дітей із внутрішньо переміщених сімей з Херсонської та Миколаївської областей.

       Питання відвідування учнями ліцею контролюється адміністрацією та класними керівниками, розглядається на нарадах при директорові та на засіданнях педагогічних рад. За результатами моніторингу відвідування учнями ліцею, видано накази директора в кінці семестру та навчального року.

  1. Методична робота

        Педколектив працював над проблемою «Розвиток творчих здібностей учнів шляхом особистісно-орієнтованого навчання і виховання, позакласної та позашкільної роботи… керівництво методичною роботою здійснював заступник директора з навчально-виховної роботи Демидюк Т.М. У 2022/2023 н. р. на базі ліцею працювали такі методичні об’єднання:

  • МО класних керівників (керівник Кисляк М.М.)
  • МО вчителів початкових класів (керівник Чоботар С.В.)
  • МО вчителів мовно-літературної та суспільствознавчої галузі  (керівник Рожко О.М.)
  • Створено МО вчителів математично- природничої галузі та фізкультурно-мистецької галузі

Вчителі закладу залучалися до роботи у засіданнях фахових спільнот Надвірнянської територіальної громади та творчих груп.

Всі педагогічні працівники, які наступного навчального року будуть викладати у 5-6 класах по програмі НУШ пройшли відповідну курсову підготовку. Також  всі педагогічні працівники щорічно проходять курси підвищення кваліфікації по предметах на базі ІФІППО. Адміністрація закладу веде облік сертифікатів  підвищення кваліфікації педагогічних  працівників. Педагогічні працівники для самоосвітньої діяльності обирають  онлайн-курси на платформі EdEra, Освіторія, Prometheus та інші.

        Згідно з Положенням про атестацію педагогічних працівників України, на виконання наказу № 100 від 15.09.2022р. по Молодківському ліцею « Про атестацію педагогічних працівників», 29.03.2023р. відбулося засідання атестаційної комісії ліцею I рівня, на якому розглядалися результати вивчення професійної діяльності та рівень фахової компетентності педагогічних працівників. Таємним голосуванням  прийнято рішення щодо відповідності педагогів займаній посаді, підтверджено, встановлено кваліфікаційні категорії. За рішенням атестаційної комісії IIрівня  від 03.04.2023 р.:

-1 вчителю присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії»

- 2 учителів підтвердили відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії  «спеціаліст вищої категорії» та педагогічного звання «старший вчитель»

- 1 вчителю присвоєно педагогічне звання «старший вчитель».

- 2 вчителям присвоєно кваліфікаційну категорію  «спеціаліст вищої категорії».

- 1 педагогічному працівнику  підтверджено раніше встановлений 11 тарифний розряд

Згідно річного плану роботу були проведені методичні тижні:

  • з 10.10. по 20.10.2022р. - декада  виховної  роботи  приурочена до Дня захисників і захисниць України;
  • 01.11. по 11.11. 2022 р. декада методичної роботи з математики, інформатики та хімії;
  •  з 05.11. по 27.11. 2022р. місячник олімпіад (I етап олімпіад з базових навчальних дисциплін)
  •  З 05.12 по 15.12. 2022р. - декада української мови і літератури
  •  З 20.03. по 31.03. 2023 р. - декада методичної роботи за темою: «Формування ключових компетентностей в у мовах НУШ  у початковій школі»

       Вивчення стану викладання окремих предметів здійснювалося згідно з річним планом роботи на 2022-2023 навчальний рік, здійснено оглядовий контроль дотримання єдиного орфографічного режиму при веденні робочих зошитів та зошитів для контрольних і творчих робіт, якість проведення лабораторних і практичних робіт.

 Однак у здійсненні методичної роботи мали місце деякі суттєві недоліки:

  • окремі учителі недостатньо працюють з обдарованими учнями;
  • педагоги  залишаються інертними до публікацій методичних розробок у фахових виданнях;
  • потребує покращення робота по залученню вчителів до участі у професійних конкурсах та виставках.

 Відповідно до робочого плану школи на 2022/2023 н. р., адміністрацією закладу спільно із головами методичних об'єднань здійснюється контроль за виконанням навчальних планів і програм у І семестрі та в кінці поточного навчального року за таким планом:

    - готовність календарних планів учителів-предметників, їх відповідність вимогам навчальних програм (до 10 вересня 2022 р.).

    - викладання програмового матеріалу згідно з календарними планами (в кінці кожного семестру).

     - облік пропущених учителями уроків, заміна уроків (постійно).

    - проведення контрольних, практичних, лабораторних робіт, виставлення тематичних оцінок тощо (постійно).

    - виконання навчальних програм за записами в класних журналах (в кінці кожного семестру)

     Адміністрацією закладу було проведено детальну звірку щодо корекції навчальних планів з кожним учителем. Результати перевірки свідчать, що відставання або невиконання навчальних планів немає, навчальні програми за І семестр та навчальний рік вцілому виконано,  про що видано відповідні накази  №.01 від 02.01.2023р. «Про результати перевірки виконання навчальних планів та програм за І семестр 2022/2023 н. р.» та № 55 від 06.06.2023р.  «Про результати перевірки виконання навчальних планів та програм за 2022/2023 н. р.».

        Підводячи підсумки, варто відзначити, що практично усі учителі вчасно та правильно проводять календарно-тематичне планування на рік.

       Проте слід відзначити і недоліки. У звязку з безпековою ситуацією і частими повітряними тривогами не всі заплановані заходи вдалося провести.

       На базі ліцею в цьому навчальному році проходили практику 1 особа  у початковій школі( керівник Кисляк Л.Ф.).

       Загальне керівництво ліцеєм здійснює директор, але основним колегіальним органом є педагогічна рада. В цьому навчальному році було проведено 10 педагогічних нарад, на яких вирішувалися основні завдання і проблеми ліцею.

  1. Навчально-виховний процес. Оцінювання здобувачів освіти.

       У ліцеї відбувається моніторинг та аналіз динаміки навчальних досягнень здобувачів освіти. Результати оцінювання учнів обговорюються на засіданні педагогічної ради.

З метою вивчення ефективності та результативності запроваджених у освітній процес форм і методів роботи з учнями проводились діагностика та моніторинг результативності навчання учнів. Основна увага приділялась проведенню порівняльного аналізу результатів тематичних та семестрових оцінок, результатам участі учнів у предметних олімпіадах, творчих конкурсах, вивчався стан викладання предметів.

        Керуючись законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», згідно з річним планом роботи ліцею, з метою відстеження динаміки навчальних досягнень учнів організовано проведення моніторингів рівня навчальних досягнень здобувачів освіти. Відповідно до плану роботи закладу протягом навчального року здійснюємо моніторинг з усіх навчальних предметів в кінці навчальних семестрів та року, вибірковий моніторинг з предметів, як і підлягають контролю адміністрацією (наказ, нарада при директорові, засідання педагогічної ради).

Мета цих моніторингів – дослідити рівень навчальних досягнень здобувачів освіти, порівняти з аналогічними показниками за попередні навчальні періоди, відстежити динаміку зміни показників, визначити проблемні питання, прослідкувати результативність роботи учителів.

        У 2022/2023 році моніторинг рівня навчальних досягнень проводився з:

Моніторинг кількісного складу учнів: 2022/2023  навчальний рік закінчило 339 учнів. Протягом начального року прибуло у заклад 1 учнів і 2 вибуло.

 Моніторинг семестрового та річного оцінювання.

  Відповідно до нормативних документів, рішень педагогічної ради досягнення учнів 1-2 класів оцінювались вербально, здійснювалось формувальне оцінювання. Всі учні засвоїли навчальні програми та атестовані. У 3-4 класах проводилося рівневі оцінювання. У 5-х класах оцінювання проводилось бальне з переведенням у рівні у свідоцтвах досягнень.

  З числа учнів 5-11 класів на високому рівні (відмінно) завершили навчальний рік  31 учнів, це становить 14,9% від загальної кількості учнів старших класів і на 3,8 % більше, ніж було в минулому навчальному році (11,1%).

Кільківсть учнів, які завершили 2022/2023 навчальний рік з високим рівнем знань:

Клас

К-сть учнів

5

6

6

9

7

3

8

6

9

3

10

2

11

2

       Найкращих результатів у навчанні за 2022/2023 навчальний рік досягли учні  5-х, 6-х та 8-х класів.

У 2023/2024 н. р.:

- до наступного класів переведено  учнів 339 учнів;

- з них нагороджено Похвальним листом 31 учнів, що в порівнянні з попередніми роками більше на 8 учнів,  до уваги не беруться учні початкових класів.

 - закінчили 9-й клас  33 учнів;

 - закінчили  11-й клас 15 учнів;

 -  випускників 11 класів нагороджених  срібною медаллю «За високі досягнення у навчанні» -2;

- 3 учнів 9-х класів отримали свідоцтва з відзнакою.

Порівняльна таблиця нагороджених похвальними листами (учнів 5-9-х та 10 класів) за останні 4 роки

Навчальний рік

Кількість похвальних листів

2018/2019

42( учні 1-9-х та 10 класів)

2019/2020

41( учні 1-9-х та 10 класів)

2021/2022

23 (не враховуються учні1- 4- класів)

2022/2023

29 (не враховуються учні1- 4- класів)

Порівняльна таблиця нагороджених учнів 9-х класів свідоцтвами з відзнаками  за останні 4 роки

Навчальний рік

Кількість свідоцтв з відзнакою

2018/2019

4

2019/2020

1

2021/2022

4

2022/2023

3

Порівняльна таблиця нагороджених учнів 11-х класів нагороджених золотою та срібною медалями за остання 4 роки

Навчальний рік

Золота

срібна

Кількість учнів

2018/2019

-

1

1

2019/2020

-

1

1

2021/2022

-

-

0

2022/2023

-

2

2

Стан рівня навчальних досягнень учнів 5-9 класів (якісний показник у %) у розрізі навчальних предметів у

Предмети

Клас

5-А

5-Б

6-А

6-Б

7-А

7-Б

8-А

8-Б

9-А

9-Б

Українська мова

75

88,2

57

57,9

84,2

78,9

75

58,8

87

60

Українська література

88

94,1

76

68,4

84,2

78,9

94

100

83

60

Математика

75

70,5

66

57,8

-

-

-

-

-

-

Алгебра

-

-

-

-

26,3

52,6

63

41,1

66

26,6

Геометрія

-

-

-

-

31,5

52,6

63

47

72

40

Зарубіжна література

88

94,1

76

68,4

78,9

78,9

81

70

83

73,3

Фізика

-

-

-

-

63,1

56

41,1

72

46,6

Біологія

(природа)

88

88,2

81

63,1

78,9

78,9

88

58,8

83

60

Географія

-

-

71

68,4

68,4

73,6

69

58,8

83

60

Хімія

-

-

-

-

84,2

84,2

69

64,7

87

40

Інформатика

88

100

86

94,7

100

100

88

88,2

83

86,6

Англійська мова

67

82,3

52

52,6

42,1

47,4

69

41,1

83

46,6

Німецька мова

81

70,5

76

52,6

73,7

63

35

83

73,3

Історія України

93

94,1

-

-

84,2

73,7

88

76,4

87

73.3

Всесвітня історія

57

52,6

84,2

73,7

81

53

87

73,3

Правознавство

-

-

-

-

-

-

-

-

83

60

Мистецтво (образ.)

94

100

90

94,7

78,9

100

-

-

-

-

Мистецтво муз.

94

100

90

100

100

100

94

100

100

100

Фізична культура

94

100

100

100

100

100

94

100

100

100

Технології

94

100

100

100

100

94,7

100

100

100

100

Основи здоров’я

88

100

90

78,9

84,2

100

94

100

100

100

ОХЕ, етика

88

100

90/95

100/73,7

84,2

94,7

81

100

88

100

Українознавство

88

100

95

94,7

84,2

100

88

100

-

-

Стан рівня навчальних досягнень учнів 10-11 класів (якісний показник у %) у розрізі навчальних предметів 

Предмети

10 клас

11 клас

Українська л-ра

59

60

 

Українська мова

65

66

 

Алгебра

53

20

 

Геометрія

29,4

26,7

 

Зарубіжна л-ра

70,5

100

 

Фізика

52,9

26,7

 

Біологія(природа)

70,5

86,7

 

Географія

64,7

60

 

Хімія

70,5

60

 

Інформатика

64,7

93,3

 

Англійська мова

64,7

46,7

 

Німецька мова

64,7

53,3

 

Історія України

64,7

66,7

 

Всесвітня історія

64,7

66,7

 

Громад. освіта

82,3

-

 

Фіз. культура

94

100

 

Захист України

82

86,7

 

Трудове навч.

88,2

 

Астрономія

-

100

 

Креслення

-

86,7

 


        Причини порівняно не високих результатів навчальних досягнень  учнів з базових дисциплін адміністрація школи бачить декілька:

  • недостатній рівень індивідуальної роботи з учнями,що мають низький рівень підготовки;
  • відсутність належного контролю за успішністю учнів з боку батьків та часті пропуски учнями занять в ліцеї через виїзди за кордон з батьками.
  • змішана форма  навчання у I семестрі та дистанційне навчання в попередні роки
  • зрив навчального процесу внаслідок частих повітряних тривог
  • приведення вчителями у відповідність з критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів;
  • поточні контрольні роботи проводяться не в тому форматі, що підсумкові (семестрові).

Для учнів 10-11-х класів спільно з НВК організоване професійне навчання, де вони  здобувають професії водія, секретаря керівника та менеджера з туризму.

         У закладі освіти у початковій школі та у 5-х класах НУШ впроваджується система формувального оцінювання.

    Формувальне оцінювання передбачає діагностику прогалин чи не досягнутих результатів, але в звіті чи листі, в спілкуванні з дитиною 1– 4 класів, чи її батьками відображається винятково позитивними характеристиками: замість «не знає» пишемо «потребує додаткової роботи», «варто приділяти увагу»…

  Батькам надається розширена словесна характеристика досягнень дитини учителем. Про те, виникає певне нерозуміння з боку батьків: вони хочуть бачити наочно оцінку роботи своєї дитини. Батькам доводиться вчитися сприймати оцінювання як відверту розповідь вчителя про те, що відбувається з дитиною в школі, як ресурс для розвитку маленької особистості. Під час взаємооцінювання велику увагу приділяємо формуванню вміння учнів коректно висловлювати думку про результати роботи однокласників, давати поради щодо їх покращення. Це активізує навчальну роботу, сприяє розвитку критичного мислення, формуванню адекватного ставлення до завдань, відчуття своєї вартості в колективі. Формувальне оцінювання мотивує, надихає на розвиток й саморозвиток, а також створює середовище, що заохочує учнів запитувати, підтримує впевненість дітей у тому, що кожен з них здатен поліпшити свої результати. У 3-4 класах впроваджено рівневе оцінювання, у 5-х класах – за 12-ти бальною шкалою.

Олімпіади і конкурси. Учні ліцею цього року брали участь у II і III етапах предметних районних олімпіад та конкурсах. Цього року маємо такі здобутки:

I місце у ХІІI Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді  імені  Тараса Шевченка»  зайняла учениця 6-Б класу Іванків Юлія Михайлівна (вчитель Кисляк Мар’яна Михайлівна)

II місце у ХІІI Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді  імені  Тараса Шевченка»  зайняла учениця 8-Б класу Демидюк Софія Василівна (вчитель Мариневич Любов Михайлівна)

у ХХІІI Міжнародному конкурсі  з української мови імені Петра Яцика  III місце посіли такі учні:

Вирстюк Юлія Андріївна - 6-А клас ( вчитель Кисляк Мар’яна Михайлівна)

Іванків Юлія Михайлівна – 6-Б клас (вчитель Кисляк Мар’яна Михайлівна)

Кисляк Вікторія Богданівна -7-А клас (вчитель Рожко Оксана Миколаївна)

II місце в II етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2022/2023 н. р.  зайняли:

з математики – учениця 6-Б класу Іванків Юлія Михайлівна Михайлівна (вчитель  Федорак Оксана Василівна);

з географії- учень 8-А класу Луквінський Максим Володимирович (вчитель Іванків Маряна Богданівна)

Також учні брали участь у таких олімпіадах і  конкурсах: «Як ти знаєш Біблію», декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай, люби свій рідний край!».

З лютого по травень 2023р. учні ліцею брали участь у Спартакіаді серед школярів закладів загальної середньої освіти Надвірнянської  міської ради з таких видів спорту: міні футболу (юнаки та дівчата), баскетболу (юнаки та дівчата), волейболу (юнаки та дівчата), настільного тенісу (юнаки та дівчата), легкої атлетики (юнаки та дівчата), шашок (юнаки та дівчата)., фізкультурно-оздоровчому  заході «Не лінуйся! Рухайся!» серед учнів  5-х класів,  у районних змаганнях з пожежно - прикладного спорту, змаганнях по міні-футболу, серед школярів ЗЗСО Надвірнянської Т.Г.

Маємо такі спортивні здобутки:

  • команда учнів 5-х класів посіла II місце у фізкультурно-оздоровчому  заході «Не лінуйся! Рухайся!» 
  • команда учнів ліцею посіла I місце (старша вікова група) у районних змаганнях з пожежно - прикладного спорту
  • команда дівчат здобула I місце у спартакіаді з міні-футболу

Учні Молодківського ліцею брали участь у всеукраїнській грі «Сокіл – Джура», де здобула I місце у I етапі.

Виховна робота. Виховний процес ґрунтується на особистому прикладі вчителя та використання виховної складової змісту навчальних предметів і курсів. На уроках простежується атмосфера довіри, доброзичливості, взаємоповаги та підтримки.

       Більшість вчителів закладу освіти використовують зміст предмету для формування суспільних цінностей,  виховання в учнів патріотизму, поваги до державної мови, культури, законів, розвиток загальнолюдських цінностей (соціальну емпатію, толерантність, інклюзивну культуру), навичок співпраці

        Виховна робота проводиться відповідно до плану роботи закладу і наказу від 01.09.2022р №88 «Про організацію виховної роботи в закладі в 2022/2023 н. р.»

      1. Визначити пріоритетними завданнями виховної роботи є :

- національно-патріотичне виховання

- формування української громадянської ідентичності

- військово-патріотичне виховання

-  здоровя і безпека

- екологічне виховання

        Організовано виховну роботу відповідно до Указу Президента України від 18.05.2019 № 286/219 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання», постанови Кабінету  Міністрів України від 09.10.2020 № 932 «Про затвердження плану дій щодо  реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання на 2020-2025 роки», Листа МОН України від 10.08.2022 № 1/9105-22 “Щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2022/2023 н. р.»

       Одним із головних векторів виховної діяльності є національно-патріотичний, важливим компонентом якого стали  заходи щодо формування української громадянської ідентичності. Забезпечено  планування та проведення  заходів, спрямованих на захист здобувачів освіти  під час освітнього процесу  від приниження честі та гідності, будь яких форм насильства та експлуатації, дискримінації за будь-якою ознакою,  пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувачам освіти; організацію правової освіти та превентивного виховання учнів; створити  або поновити  роботу шкільних Рад профілактики правопорушень.                                                                                           Особливу увагу приділено  навчанню учнів правилам безпеки в ліцеї та під час використання інформаційно-комунікаційних технологій та інших медійних засобів, навичок безпечної поведінки в Інтернеті.

        У 2022/2023 навчальному році виховна робота  організована і проводилася за такими напрямами:

  1. Національно-патріотичне  і громадянське виховання
  2. Ціннісне ставлення до людей і до себе
  3. Ціннісне ставлення  до суспільства і держави;
  4. Ціннісне ставлення до праці;
  5. Ціннісне ставлення до природи,
  6. Ціннісне ставлення  до культури і мистецтва

 Учні ліцею виховуються у таких обєднанях:

  • Обєднання учнів 1-4 класів – гра - подорож «Котигорошко»
  • Обєднання учнів 5-6 класів – у клубі дозвілля дозвілля «Веселка»
  • Обєднання учнів 7-8 класів – у пізнавальному клубі «Усмішка»
  • Обєднання учнів 9-11 класів – у дискусійному клубі «Юність».
  • Загальношкільне обєднання – товариство «Дзвін»
  1. Шкільне самоврядування ( Рада лідерів) з таким центрами:
  • Дисципліни і порядку(організація чергування по школі щодня і під час загальношкільних заходів, слідкування за санітарним станом класів)
  • Інформаційний (підготовка повідомлень для радіостанції «Ровесник», робота над проектом «Шкільна газета», випуск тематичних стінгазет та проведення політінформації
  • Дозвілля ( організація свят, зустрічей, флешмобів тощо)
  • Здоров’я і спорту (організація змагань з легкої атлетики, чемпіонатів з футболу,баскетболу, волейболу, турнірів з тенісу, козацьких забав)
  • Краєзнавчих пошуків (збирання фольклорного та етнографічного матеріалу, проведення акцій «З бабусиної скрині»,»Розповідь старої фотографії», поповнення фондів краєзнавчого музею ліцею)
  • Центр 3Д (доброти, довіри,допомоги)
  1. Робота з обдарованими дітьми ( вчителі предметними, участь в олімпіадах конкурсах, змаганнях)
  2.  Проведення загальношкільних заходів:

   - День знань(01.09)

  •  День миру 21.09.2022р.
  •  День вчителя (30.09.2022р)- фотозона, акція: теплий чай для вчителя
  • Відкриття меморіальної дошки О. Кобилянській (14.10.2022р.)
  • Декада виховної роботи присвячена «Дню українського козацтва», «Дню українських захисників і захисниць» 910-21.10.2022р.)
  • День Доброти (11.11.2022р.)- виховний захід: «Раз добром зігріте серце вік не охолоне»
  • Тиждень толерантності і доброти ( 14-18.11.2022р)- діти робили добрі справи: годували тварин, допомагали вдома і в школі, виховні години, уроки доброти.
  • День боротьби зі СНІДом (01.12.2022р)- тренінги, проведені психологічною службою ліцею
  •  Листопад - грудень 2022р. –акція16 днів проти насилля»
  • Тиждень патріотичного виховання» (05-09.12.2022 р.)
  •  Ігри патріотів, присвячені Дню ЗСУ(07.12.2022р)
  •  Акції «Квіти перемоги для кожної школи»( Flowers4school) –листопад 2022р.- травень 2023р)
  •  Фестиваль колядок (28.12.2022р.)
  •  Зустріч з представниками ювенальної превенції (правове виховання- 30.03.2023р.
  •  Презентація книжки Уляни Пилипюк: «Ти, зозулько, кукай, кукай»(31.03.2023р.)
  •  Виставка великодніх композицій: «Христос воскрес - воскресне Україна!» (13.04.2023р.)
  • Тиждень духовності ( 10-14.04.2023р.) – у бібліотеці оформлена  «Великодній кошик», проведено виховний захід, де ознайомлено дітей з великодніми традиціями, та з біблійними оповідями пов’язаними з Воскресінням.
  • День матері( 14.05.2023р)- святкова вікторина «Супермама»
  • Тренінг на тему «Лідерство. Як розвинути лідерські якості» для учнів 8-11 класів, проведений фахівцями управління освіти Надвірнянської міської ради.
  • Участь у грі Сокіл-Джура ( 30.05.2023р.)
  • День захисту дітей (01.06.2023р.)- малюнки на асфальті
  • День останнього дзвоника(07.06.2023р.)- урочиста лінійка
  1. Відзначення свят національного календаря:

«День українського козацтва та УПА , День українських захисників і захисниць (14.10.)

 «День української мови та писемності»(09.11.2022р)

відзначення 500 річчя з Дня народження  Г.С. Сковороди(03.12.2022р.)

«Міжнародного дня толерантності»;

«Запали свічу памяті»(вшанування памяті жертв голодомору)

«День збройних сил України» (06.12.2022р.)

«День української хустки»(07.12.2022р.)

«День волонтера»(08.12.2022р.)- збирання  і відправка допомоги для ЗСУ

«День соборності» (22.01.2023р.)

«Пам'яті героїв Крут»; (29.01.20223р)- перегляд відеофільму «Крути»

«День єднання»(16.02.2023р.)- флешмоб з вишитими рушниками

« День героїв Небесної сотні» 20.02.2023р. –флешмоб «Ангели памяті»

«День рідної мови» 21.02.2023р.- відкриті уроки та виховні заходи, мовні перегони, урочиста лінійка.

«Річниця повномасштабного вторгнення рф в Україну»924.02.2023р.- відеоролик «Вистояли-переможемо»

День народження Лесі Українки(25.02.2023р.)- віршований марафон

            «Шевченківські дні»(09-10.03.2023р. – радіо марафон – «Живе слово       Шевченка», тематичні уроки, мегарозмальовки, виховні заходи, покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченка, виставка у бібліотеці: «Великий син Великого народу».

            День українського добровольця2(14.03.2023р.)- вітання у віршах

«День української вишиванки» ( 18.05.2023р.)- флешмоб, фотозони, майстер клас з виготовлення вишитих оберегів, виставка робіт «Моє імя у вишиванці», гра-вікторина6 «У вишиваному колі»

«День героїв» (23.05.2023р.)- флешмоб «Героям слава!»

  1.  Традиційними у ліцеї стали лінійки (понеділок, п’ятниця).
  2.  Проведення благодійних акцій :

 Акція «смілива гривня»(вересень-жовтень 2022р.)

«Благодійні ярмарки» двічі на рік - 15-16.09.2022р. та 14.03.2023р.

Волонтерська діяльність (збирання допомоги для захисників, плетіння маскувальних сіток, виготовлення окопник свічок).  

З метою розвитку творчих здібностей учнів, розширення і поглиблення знань з предметів, спеціальної фізичної підготовки, сприяння естетичному розвитку дітей, у 2022/2023 навчальному році в закладі організовано роботу таких гуртків:

- « Вокальне мистецтво» - 6год.(6кл.) керівник Пуканюк Г.С.

- Юний стрілець- 6год. (9-11кл.) керівник Яблінчук Я.М.

- «Джура» - 3 год.(5-7 клас) керівник Яблінчук Я.М.

- «Вирішення конфліктів мирним шляхом. Базові навички медіації»-3 год. керівник Кисляк Галина Ярославівна

  1. Фінансово-господарська діяльність

       Фінансування потреб ліцею проводиться  бухгалтерією Управління освіти Надвірнянської міської ради. Протягом року вчасно  та в повному обсязі проводилася виплата заробітної плати працівникам, вчасно виплачувались кошти за спожиту електроенергію та газ, вивіз сміття.

       Протягом 2022/2023 рр. у ліцеї було:

- проведено поточний ремонт класних кімнат;

- відремонтовано дах і приміщення  корпусу № III (власними силами);

- замінено вікна і 2 внутрішніх дверей у корпусі I на металопластикові (за кошти обласного бюджету на суму 250 тис. грн.) - реалізація проєкту “Енергозбереження”;

- зроблено відкоси навколо вікон  ( 100 тис. грн. – власними силами)

- ремонт криниці біля корпусу №1( кільце, кришка, оздоблення), (благодійна допомога  педагогічних працівників);

- розчищено частково огорожу від сухих дерев і гілок зрізано 2 аварійних дерева;

- встановлено новий громовідвід;

- розчищено зливи від території школи і майданчика зі штучним покриттям( на суму 1000 грн. – власними силами);

- упорядковано  територію: насаджено нові  клумби, декоративні кущі ( участь в акції Flowers4shool, власними силами)

- придбано комплект парт для 1-го класу, комплект дидактичних матеріалів НУШ, спортивні м’ячі (2021р.),  бензиновий генератор потужністю 3 кВТ.92022р.) - (місцевий бюджет);

- отримано 2 бокси навчально-розвивальних матеріалів для дітей та  санітарно-гігієнічні матеріали для сховища від ГО «Сильно», «Unicef»;

- отримано частину труб для обладнання поручнів на сходах закладу та для ремонту огорожі від «НГВУ Надвірнанафтогаз»;

- відкрито меморіальну дошку  О.Кобилянській ( 7 тис. грн. - власними силами)

- замінено парти і стільці у всіх класних приміщеннях корпусів № I і № III (спонсорська допомога) - (75 парти і 150 стільці);

 - отримано столик і 6 стільців для початкової школи (спонсорська допомога)

 - отримано 7 ноутбуків, 3 проектори, 2 тримачі для екранів, 3 процесори, монітори  компютерів - благодійна допомога;

- отримано 4 класні дошки -  благодійна допомога;

- обладнання для їдальні: електроплита,  мікрохвильова піч, міні холодильник та посуд для їдальні (спонсорська допомога);

- придбано плитку керамічну для кухні шкільної їдальні і залу (благодійна допомога);

- замінено бачки у туалетах корпусу № 2 (3 шт.) - спонсорська допомога

- ремонт  їдальні ( каналізація, ремонт покрівлі над кухнею їдальні)- власними силами;

- облаштовано актовий  зал;

- встановлено навіс над сходами  корпусу № III;

- облаштовано 2 укриття (30 тис. гривень - кошти місцевого бюджету) проєкт “ Безпека та здоровя учасників освітнього процесу ”;

- проведено підключення до мережі Інтернет у корпусі № II  та бібліотеці

- проведено підключення до мережі Інтернет у сховище (корпус I)

- забезпечено теплом і світлом за допомогою електрогенератора під час аварійних вимкнень світла (бензин придбано за кошти місцевого бюджету та спонсорська допомога  батьків здобувачів освіти)

Завдання на 2023/2024 навчальний рік

      1. Вдосконалення освітнього середовища закладу:
  • Створення освітнього простору, вільного від будь-яких форм                 насильства;
  • Формування інклюзивного, мотивуючого, доступного для всіх простору( встановлення пандусів у корпусі № I та № II)
      1. Покращення навчально-пізнавальної діяльності учнів:
  • Впровадження принципів НУШ у 5-6 класах
  • Покращення результативності навчальної діяльності учнів
  • Активізація роботи з обдарованими дітьми.
      1. Покращення матеріально - технічної бази:
  • Продовжити забезпечення компютерною і офісною технікою (придбати принтери, сканери, компютери, ламінатори).
  • Покращення доступу до мережі Інтернет у бібліотеці і корпусі № III
  • Покращити облаштування укриттів (біотуалети, обігрівачі, умивальники).
  • Розчищення території від сухих дерев.
  • Ремонт огорожі.
  • Облаштувати подвір’я біля корпусу №2 і №3.
  • Облаштувати відкритий клас на подвірї біля корпусу №1.
  • Провести воду у приміщення ліцею (корпус №1)
  • Облаштувати ігровий майданчик біля початкової школи.
  • Ремонт спортивного майданчика зі штучним покриттям.
  • Продовжити облаштування їдальні.
  • Ремонт класних кімнат (заміна і ремонт підлоги у корпусі № II і № III)
  • Обладнати внутрішні туалети у корпусі № III
  • Придбати обладнання для майстерні та спортивний інвентар.
  • Придбати інструменти для технічного персоналу (граблі, тачки, шуру- покрут та ін.)
  • Ремонт і облаштування інклюзивної кімнати (заміна підлоги, придбання меблів).
  • Замінити лампочки на енергозберігаючі у корпусі №1 і №3 та  світильники у корпусі №2
      1. Вдосконалення системи      оцінювання навчальних досягнень      здобувачів  освіти та системи внутрішнього контролю:
        • Застосування формувального оцінювання не лише в класах початкової  школи, а й в середній ланці;
        • Впровадження системи само - і взаємооцінювання здобувачів освіти.
        • Затвердити систему оцінювання для 6 класів НУШ.

      1. Вдосконалення фахової майстерності педагогів:
  • Створення електронної бази сертифікатів       курсів підвищення  кваліфікації педагогів;
  • Вдосконалення навичок дистанційної роботи педагогічних працівників;
  • Участь педагогів у проектній, інноваційній діяльності.
  • Вдосконалення управлінських процесів закладу освіти - запровадження системи Evalu-Ed для самооцінювання освітніх і управлінських процесів 
  • Продовжувати формувати відносини довіри, прозорості, дотримання  етичних норм всіма учасниками освітнього процесу.
  • Забезпечувати своєчасне, змістовне наповнення інформаційних  ресурсів закладу.
  • Вдосконалити систему зворотнього зв’язку з учасниками освітнього процесу.
  • Популяризувати політику академічної доброчесності та забезпечити її  реалізацію.
  • Впровадження електронного журналу.
      1. Створення безпечних  умов навчання і праці
  • Дооблаштувати 2 укриття;
  • підготуватися до опалювального сезону;
  • провести навчання інструктажів з ТБ та перевірку знань серед працівників;
  • відпрацювати навички з евакуації в разі повітряної тривоги, загрози радіаційного забруднення, пожежної небезпеки, поводження з вибухонебезпечними предметами;
  • переглянути і оновити інструкції з охорони праці;
  • продовжити роботу зі створення кутка безпеки;

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.